Cum poți ajuta

Formular 230 (Download)

250.000 de copii din România nu au acces la școala online pentru că nu au o tabletă sau nu au internet”.
Așa sună anunțul oficial al Ministerului Educatiei.

Te provocăm să ne ajuți să ajutăm mai departe minim 80 de copii care locuiesc în 3 sate din judetul Ilfov:

Ciolpani, Tâncăbești și Clinceni.

Îi știm bine pe acești copii, ne jucăm împreună cu ei și știm că își doresc să meargă la școala.

Fă-ți o echipă de oameni buni dintre prietenii tăi și hai să ajutăm împreună!

[15:58, 08.05.2020] Oana Popa: Avem nevoie de 80 de tablete cu internet inclus pentru acești copii.
Poti strange bani, sau le poti achizționa chiar tu.

Noi ne vom juca zilnic pe Zoom împreună cu toți copiii care aleg să facă asta, la Şcoala de Joacă de acasă si vom spune tuturor despre cauza pentru care luptăm acum.

Tu – fă tot ce-ți trece prin cap:

Joacă-te!
Modelează și pictează, apoi scoate la licitație creația ta în numele acestei campanii
Coase, cântă, dansează și prin ceea ce faci, convinge lumea să se implice.

Spune tuturor cauza pentru care ai intrat în acest joc

Fii tu vocea celor 80 de vise mari care vor să ajungă OAMENI MARI.
Trimite-ne campania ta și Şcoala de Joacă te va promova pe tine si pe ai tai, ca ambasadori ai oamenilor buni.

Fă tot ce ține tine și de imaginația ta ca să donezi o tabletă cu internet inclus și vei da aripi copiilor din mediul rural, să devină oameni mari !

Scrie-ne în mesaj privat
Sau
Email: contact@scoaladejoaca.ro
Sau
Donează o sumâ de bani într-unul din conturile de mai jos:
ASOCIATIA DE DEZVOLTARE PERSONALA GRIGORE POPA
IBAN: (RON) RO81BTRLRONCRT0299278701
(EURO) RO31BTRLEURCRT0299278701
BANCA TRANSILVANIA – DONATIE TABLETE COPII

Împreună facem oameni mari, din visuri mari!
[15:59, 08.05.2020] Oana Popa: Termenul limită la care vrem să realizăm acest lucru este data de 30 mai.
De 1 iunie, am vrea să putem darui celor 80 de copii dreptul la educție și șansa de a-și putea încheia mediile pe acest an școlar.

Afișez singurul rezultat